AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hatay Açıklaması: “Kararlı bir kararla seçimleri kazandı” – Son Dakika Siyasi Haberler

Antakya’nın merkez ilçesindeki Türkiye-Kore Dostluk Geçici Barınma Merkezi’nde düzenlenen iftar programında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin çağrısıyla AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara yönelik konuştu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) CHP’nin Hatay’da seçimlerin yenilenmesi talebini reddetmesine ilişkin AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Siz azimlisiniz ve kararlısınız ve bunun sonucunda Mehmet kardeşimiz Hatay’daki seçimleri kararlı bir kararla kazandı. “

“BİZ ZATEN İNANDIK”

Erdoğan’ın konuşmasının satır başlıkları şöyle:

“Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün Yüksek Seçim Kurulu Hatay’la ilgili nihai kararını vermiştir ve bundan sonraki süreçte bu tiplerin yanlış yolları ve talepleri sonuç vermeyecektir. Belirlediniz, karar verdiniz. , ve sonucunda Hatay Mehmet kardeşimiz kararlı bir kararla seçimleri kazandı.Hatay’ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın zaten inancını kazandık ve artık huzur içindeyiz.Önümüzdeki dönemde de umarım benim gibi olur. Cumhurbaşkanım, Hükümetim ve Cumhur İttifakı, Hatay’a hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edecektir: “Geçmişte Hatay’a nasıl sağladıysak, bundan sonra da bu hizmetleri artıracağız, geliştireceğiz ve sürdüreceğiz.”

HATAY’I ZİYARET EDECEK

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin Hatay’ı vurduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Her şeyden önce Hatay’ın bu talihsiz depremden dolayı yaşadığı sıkıntıları bir an önce aşmak için çaba göstereceğiz, sizlerin bu konuda endişelenmesine gerek yok. İnşallah heyetim ve ben de Bayram’dan sonra Hatay’ı ziyaret edeceğiz. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. selamlar samimi duygular. Başı rahmet, merkezi mağfirettir: “Sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazanınızı tebrik ederim. Şimdiden Ramazan Bayramımızın ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber