Bir Japonya harikası: Itsukuşima Tapınağı ve Yüzen Kapı

Japonya maceramızın bu bölümünde kendimizi Hiroşima Körfezi’ndeki doğa harikası Itsukuşima Adası’nda buluyoruz.

REKLAM

Japonya maceramızın bu bölümünde kendimizi Hiroşima Körfezi’ndeki doğa harikası Itsukuşima Adası’nda buluyoruz.

euronews’den Denis Loctier: “Aslında bu yeri tekneyle keşfetmek biraz alışılmadık bir durum ama Itsukuşima Tapınağı’nı ziyaret etmek istiyorsanız bunu yapmalısınız.”

Miyajima’yı ziyaret ederken, gelgitin yükselmesini bekleyin ve ikonik O-Torii kapısı ve Itsushima Tapınağı’nın en iyi manzarasını görmek için bir kano alın! #Japonya’yı Ziyaret Edinpic.twitter.com/ABw2BtrFyA

— Denis Loctier (@Loctier) 8 Mart 2018

Sular yükseldiğinde, Itsukuşima Tapınağı’nın Torii kapısı, Japonya’nın dünyadaki en ünlü görüntülerinden birini oluşturur. İkonik dev kırmızı kapı denizden yükseliyor ve suyun üzerinde yüzüyor gibi görünüyor.

Kouichi Haruna, Rehber: “Tapınak, büyük kapı ve arkasındaki dağlar… Miyajima’nın en güzel manzarasını oluşturuyor ve onu yalnızca suyun üstünde görebilirsiniz. Bu nedenle pek çok ziyaretçi burayı tekneyle ziyaret etmeyi seviyor.”

Geçmişte Torii Kapısı, Itsukuşima Tapınağını ziyaret etmek isteyen hacılar tarafından kullanılıyordu. Planlama ve inşası 12. yüzyıla kadar uzanan bu alan, Şinto mimarisinin en dikkat çekici eserlerinden biri olup, bugün Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber