Büyükşehir Belediyesi yaşlı ve engellilerin hayatını kolaylaştırıyor – GÜNDEM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Hayata Tutun” projesi sayesinde yaşlı ve engelli vatandaşlara banyoda sabit tutunma barı ve tabure, kaymaz paspas, harekete duyarlı aydınlatma ve tuvalet yanında mafsallı tutunma barı veriliyor. hayatta kalmalarına yardımcı olun.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, yaşlanma süreciyle birlikte vatandaşlarda karşılaşılan engellilik ve günlük yaşam faaliyetlerinde karşılaşılan zorlukların önüne geçerek olası ev kazalarının önlenmesini amaçlıyor. .

OLASI EV KAZALARI ÖNLENİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın önem verdiği projelerden biri olan ve 2020 yılında lansmanı yapılan “Hayata Tutun” projesi kapsamında Muhtar İşleri Daire Başkanlığı Köy Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde A Takımı65 yaş üstü vatandaşların ve engellilerin talebi doğrultusunda banyolara sabit tutunma barları ve tabureler, kaymaz paspaslar, harekete duyarlı aydınlatmalar, tuvalet kenarlarına mafsallı tutunma barları konularak ihtiyaçları karşılanıyor. Yapılan çalışmalar olası ev kazalarının da önüne geçiyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Yaşlı ve engelli vatandaşlar, hayatlarını kolaylaştıran hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi 153’ü aramaları gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber