Hamas'tan Türkiye açıklaması: “Arabuluculuk” suçlamalarına yanıt! – Son dakika dünya haberleri

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'nin medya danışmanı Taher el-Nounou, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsmail Haniye'nin İstanbul'da yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu.

Al Mayadeen'e konuşan Taher el-Nounou şunları söyledi: “son derece önemli bir an” Olarak tanımlanan bir dönemde “Türk yetkililerle yapılan görüşmeler esas olarak İsrail işgalinin Filistin halkına karşı işlediği suçlardan sorumlu tutulmasıyla ilgiliydi.” altını çizdi.

el-Nounou, Hamas'ın Katar ve Mısır'ın arabuluculuk çabalarının yerine Türkiye'nin arabuluculuğunu koyma niyetinde olmadığını vurguladı.

el-Nounou, Haniye'nin Türkiye ziyaretinin bu konuyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

el-Nounou, “Katar ve Mısır'ın arabuluculuğunu Türkiye'nin arabuluculuğuyla değiştirmeye çalışmıyoruz ve Haniye'nin Türkiye ziyaretinin bu konuyla hiçbir ilgisi yok.” dedi.

ERDOĞAN-HANİYE GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile İstanbul'da bir araya geldi. Gazze'deki son durum değerlendirildi. Gazze'ye yapılan yardımlar ve ateşkesin sağlanması için alınması gereken tedbirler ele alındı.

Görüşmede Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı, Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Başdanışman eşlik etti. Başkan Sefer'e. Turan.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber