İstanbul Havalimanı bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçildi.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’dan yapılan açıklamaya göre ödül, Yunanistan’ın Ekali kentinde düzenlenen törenle İGA İcra Kurulu Başkan Yardımcısı (CEO) Selahattin Bilgen’e takdim edildi.

Böylece 2021, 2022 ve 2023 yıllarında “Yılın Havalimanı” seçilen İstanbul Havalimanı, dünya genelindeki rakiplerini geride bırakarak bu başarıya üst üste dördüncü kez imza attı.


Üst üste dördüncü kez

Açıklamada ödül törenindeki konuşmasına yer verilen Bilgen, 4 binden fazla katılımcının oyu ile üst üste dördüncü kez bu ödüle layık görülmenin onur verici olduğunu söyledi.

Bilgen, dünyadaki tüm uluslararası havalimanları arasında öne çıkmanın ve bir kez daha bu unvanı almanın, havalimanının operasyonel mükemmelliği için çalışan tüm ekiplerin büyük özverisinin bir kanıtı olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: “Tüm yolculara keyifli bir seyahat deneyimi sunmak. Misafirlerimiz olarak verimliliğe, sürdürülebilirliğe, yenilikçiliğe ve yolcu memnuniyetine kendimizi adadık.” “Her geçen yıl standartları daha da yükseltiyoruz. Bu ödül, sektör öncüsü olarak hayata geçirdiğimiz uygulamalardaki samimi kararlılığımızın bir göstergesidir. Bu değerli ödül için ‘Hava Taşımacılığı Ödülleri’ ekibine teşekkür ediyoruz.”


Dayanıklı ve yenilikçiliğe öncülük eden bir havacılık merkezi

Hava Taşımacılığı Haberleri Genel Müdürü ve CEO’su Dr. Kostas Iastrou, İstanbul İGA Havalimanı’nın, COVID-19 salgını sonrasında havacılık sektörünün karşılaştığı tüm zorluklara rağmen dirençli bir havacılık merkezi ve inovasyonda lider olduğunu kanıtladığını kaydetti.

Iastrou, bu havalimanının pandemi öncesi yolcu sayılarına hızla ulaşarak sektörde dünya lideri bir transfer merkezi haline geldiğini, havayolu çeşitliliğini artırdığını, bu ödülün havalimanı tutkunlarını yansıttığını söyledi. havalimanı çalışanları ve misafirlerine sundukları keyifli seyahat deneyimi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber