İzmir Büyükşehir Adayı Tugay vatandaşlarla buluşup sorunlarını dinledi: Uçuş projemiz yok.

Cumhuriyet gün boyu Tugay’a eşlik etti. İzmir için “çılgın planlar yapmayacağım” diyen büyükşehir adayları tugayı sorularımızı yanıtladı.

Vatandaşlar sokakta Cemil Tugay’ı nasıl selamlıyor ve tanıyor?

Sokaktaki yabancılar birbirlerini tanıdıkça kendilerini daha güvende ve daha yakın hissettiler. Ona destek olmaya başladı. Daha önce tanınırlığımız düşüktü ama her geçen gün artıyor. 1 Nisan’da koltuğuma oturup hizmet etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Sokakta en çok duyduğunuz şikayet nedir?

Başlıca sorunlar park yeri, trafik ve temizliktir. Sorunları yerinde tespit edeceğim. İlçe belediyelerinin yapması gereken çalışmalara biz de katılacağız ve hep birlikte tamamlayacağız. Kimin yetkili olup olmadığı umurumda değil, bir sorun varsa çözümü için talimat veririm. Politikacılarla toplum arasındaki ilişkilerde sorun var. Bazıları yalan söylüyor ve yanıltıyor. Gösteriş değil, içtenlikle hizmet etmek istiyorum. Bölücü bakış açısı en büyük düşmanımızdır. Bunu değiştirebilirsek bu ülke daha iyi bir yer haline gelecektir.

Mevcut büyükşehir projelerine devam edecek misiniz?

Büyükşehir Belediyesinin hazır projeleri ve geliştirilmesi gereken projeleri var. Biraz daha büyük ölçekli ve daha kapsamlı, katılımcı bir süreçle aynı yönetim anlayışına sahip olacağım. İlk hedef İzmir’in çehresini değiştirmek, halkımızın şikâyet ettiği sorunları çözmektir. Bütçemiz ve ekibimiz zaten var. Uçuk projelere girişmeyeceğiz. Bütçeyi zorlayacak, gerçekten gerekli olmayan projeler yapmayacağız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber