Netanyahu ve İsrail Biden’ı çok konuşturacak sözler: ‘Kırmızı çizgi yoktur’

ABD Başkanı Joe Biden, refahın kendisi için “kırmızı çizgi” olduğunu açıkladı ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “İsrail’e yarardan çok zarar verdiğini” söyledi.

Amerika Başkanı Biden, MSNBC’nin yayınladığı bir programa röportaj vererek gündemin ana konularını değerlendirdi.

30 BİNDEN FAZLA SİVİLİN ÖLDÜĞÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Biden, Netanyahu’nun Gazze’ye yönelik saldırılarının ve bu saldırılarda öldürülen 30 binden fazla sivilin sorumluluğunun ağır olduğunu belirterek, bu kadar insanın sadece “Hamas’ı takip ederek” öldürülemeyeceğini söyledi.

“Başbakan Binyamin Netanyahu ile ilgili kırmızı çizginiz nedir? Kırmızı çizginiz var mı? Mesela Refah’ın işgali kırmızı çizgi olabilir mi?” Biden soru üzerine, “Bu bir kırmızı çizgi ama İsrail’i asla terk etmeyeceğim, İsrail’in savunması hâlâ en önemli şey” dedi. Cevap verdi: Biden, “İsrail’den asla ayrılmayacağım. Silahlı yardımın duracağı veya Demir Kubbe’nin mühimmatsız kalacağı bir kırmızı çizgim yok” diyerek sözlerine devam etti.

Netanyahu’nun “İsrail’e artık yarardan çok zarar getirdiğini” kaydeden Biden, Gazze’deki ölü sayısının çok yüksek olduğunu ve Netanyahu hükümetinin ciddi bir şekilde “sivil hayatların nasıl hedef alınmayacağı” konusuna odaklanması gerektiğini vurguladı. (AA)
Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin görevinden istifa etti! AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin görevinden istifa etti! “Ailem ve partimin yıpranmasına asla izin vermeyeceğim”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na sert sözler!  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na sert sözler! “Peki sen ne içinsin?”
"Dangal" Türkiye'de gerçek oldu“Dangal” Türkiye’de gerçeğe dönüştü

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber