“Terör örgütünün hareketliliği sona erdi”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ve kuvvet komutanlarının katılımıyla video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda faaliyetler hakkında bilgi alan ve talimatlar veren Bakan Güler, şunları kaydetti;

Küresel ve bölgesel olarak çok kritik gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, artan risk, tehdit ve tehlikeler karşısında ülkemizin ve asil milletimizin güvenliğini sağlamak, hak ve çıkarlarımızı korumak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. .

Son dönemde hem ziyaretlerimde hem de katıldığım tatbikat ve faaliyetlerde sizlerin ve kahraman silah arkadaşlarımın özverili çabalarını gözlemlemenin mutluluğunu yaşadım. Terörle mücadelede ulusal ve sınır ötesi düzeyde yürütülen operasyonların başarıyla sonuçlanmasıyla terör örgütü ciddi bir darbe almış ve hareket kabiliyeti sona ermiştir.


“Gözümüzün, ayaklarımızın değmediği hiçbir yer kalmayacak.”

Sahada şu ana kadar oluşturulan kontrolün geliştirilmesi ve terör örgütünün eylem ve hareket kapasitesinin yeniden tesis edilmesi için önümüzdeki dönemde dokunulmayan yer kalmayacaktır. Bölgede mutlak hakimiyetin sağlanması için, hızlı bir düşünme, planlama ve operasyonlarımızı icra etme temposuyla, sahanın gerektirdiği alışılmadık ve öngörülemez bir tempoyla, örgütün belirlediği hızla terör örgütü üzerindeki baskı kesintisiz olarak devam edecektir. Terörist algılayamaz ve tepki veremez.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber