“31 Mart’ta İstanbullular çalışan-çalışmayan ayrımını yapacak”

Kurum, Bağcılar’daki Millet Sarayı’nda katıldığı Gümüşhane İftar Sofrası programında yaptığı konuşmada, 85 milyon vatandaşın her birinin kendisine eşit olduğunu belirtti.

1 Nisan’dan itibaren İstanbul’un 39 ilçesi ve 964 mahallesinde kentsel dönüşümün başlayacağını belirten Kurum, şöyle konuştu: “Kaygımız var, bu şehri çok seviyoruz, İstanbul’umuz, sizi, bu şehre derinden bağlıyız.” dedi.

Mevcut İBB yönetiminin son 5 yılda İstanbul’da tek bir yeni metro ihalesi yapmadığını belirten Kurum, şöyle konuştu: “Yeni metro ihalesini saymıyorum bile, bizim ihalelerimizi de, mevcut metrolarımızı da iptal ettiler. Sanki öyle değilmiş gibi. Yetmedi, Sancaktepe metro hattında kazılar yaptılar, geriye dönüp baktığınızda “İstanbul’da 5 yılda hatırladığımız tek şey algılar, bahaneler ve iftiralardır… Bunun dışında ne yazık ki hiçbir şey hatırlamıyoruz” . “dedi.

İBB kaynaklarının İstanbul halkına harcanmadığını belirten kurum, şöyle devam etti:

“İstanbul’da ulaşım ciddi bir sınav haline geldi. Vatandaşlarımızın huzur içinde seyahat edebileceği bir İstanbul’a dönüştüreceğiz. İlk 5 yılda metro hattımızı ikiye katlayarak 650 kilometreye çıkaracağız. 31 Mart’ta İstanbullular yeniden kavuşacak” Bunların arasında çalışanlar ve çalışmayanlar, iş üretenler ve üretmeyenler, kadını ve kadını eşit görmeyenler var” dedi. Davasına eşit hizmet edenleri, İstanbul’un bütçesini reklama harcayanları ve depremden zarar gören evlere harcayanları birbirinden ayıracak. Milletimiz 31 Mart’ta 365 bin konut yapanı, kendini düşüneni, şehrini düşüneni birbirinden ayıracak ve kararını ona göre verecektir.

Ardından Bitlis İftar Sofrası programında konuşan Kurum, bugüne kadar şehrin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Bunun 81 ilde 365 bin evi dönüştüren biri olduğunu öne süren kurum, şunları söyledi: “Bitlis’te derenin güzergahını, Ulu Cami ve kale çevresi dahil olmak üzere tamamen aslına uygun olarak yeniledik. Bitlis’in tarihi güzelliklerini ortaya çıkardık, 5 binin üzerinde sosyal konut inşa ettik millete.” “Bahçeleri Bitlis’in hizmetine sunduk.” dedi.

Programlara Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, bazı milletvekilleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber