Marco Rossi’nin milli takımla ilgili değerlendirmesi: ‘Büyük bir sürpriz barındırabilir’

Maçın oynanacağı Puskas Arena’da düzenlenen basın toplantısına Marco Rossi, kaleci Peter Gulacsi ile birlikte katıldı.

Yarın Türkiye’yi konuk edecek olan Macaristan Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Marco Rossi, oynayacakları karşılaşmanın katılacakları Avrupa Şampiyonası için mükemmel bir kostümlü prova olacağını söyledi.

Rossi, milli takım antrenörü Vincenzo Montella’yı yakından tanıdığının altını çizerek, şunları söyledi: “Montella Türkiye’de göreve başladığından beri çok iyi gidiyor. Türkiye çok modern ve agresif futbol oynuyor. Çok yetenekli ve ofansif oyunculara sahipler. İtalyan antrenörler için bu tutku çok önemli. Bu maçı önemli bir sınav olarak görüyoruz” Katılacağımız Avrupa Şampiyonası için önemli bir kıyafet testi olacak.” Dedi.

“TÜRKİYE BÜYÜK BİR SÜRPRİZ YAPABİLİR”

Rossi, “Türkiye ve Macaristan EURO 2024’te sürpriz yapabilir mi?” “Macaristan 1950’de altın jenerasyonunu yaşadı. Daha sonra zaman zaman iyi performanslar sergiledi. En sonunda 1986 Dünya Kupası’na katıldık. Macaristan ve Türkiye bu Avrupa Şampiyonası’nda sürpriz takımlar olabilir. Hele ki Türkiye’den bahsedecek olursak, Türkiye büyük “Sürpriz olabilir. Macaristan olarak böyle bir başarıya ulaşmak için çok iyi şeyler yapmamız gerekiyor.” o cevapladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber