Yüzlercesi karaya oturdu! Dev pilot balinaların geri kalan görüntüleri şaşırtıcı

Yaban hayatı görevlileri, deniz bilimcileri ve veterinerler, 100'den fazla pilot balinanın karaya çıkıp sahilde çalışmaya başladığını duyduktan sonra bugün Batı Avustralya eyaletindeki Toby's Inlet plajına geldi. Uzmanlar, yaklaşık 500 metrelik kıyı şeridi boyunca yayılmış yaklaşık 160 pilot balinadan oluşan dört sürünün tespit edildiğini, ayrıca kıyıdan 1,5 km açıkta 20 balinadan oluşan bir sürü ve 110 balinadan oluşan başka bir sürünün tespit edildiğini söyledi.

ŞOKLARI KIYIDAN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yetkililer yaptıkları açıklamada, “Ekibimiz balinaların çıkarlarına en uygun şekilde hareket ederken, bir yandan da güvenli bir şekilde müdahale etmek, gönüllüleri ve personeli güvende tutmak için her türlü çabayı gösteriyor” dedi. Ekibimiz sahilde mahsur kalan balinaların durum değerlendirmesini yapıyor. “Sudaki ekiplerimiz hayvanları bir arada ve sahilden uzak tutmaya çalışıyor” dedi.

17

Geçen yıl da benzer bir olayda yaşananları hatırlatan ekipler, bazen bu gibi durumlarda en insani sonucun kıyıya vuran hayvanlara ötenazi uygulanması olduğunu söyledi. Uzmanlar, bir sürünün kıyıdan uzaklaştığını, durumu bot ve gözlem uçağıyla takip ettiklerini vurguladı. (DHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Taksim metrosunda intihar girişimi!  rayların üzerine atladımTaksim metrosunda intihar girişimi! rayların üzerine atladım
Boşandığı için ona acı çektirdi!  Yer: BursaBoşandığı için ona acı çektirdi! Yer: Bursa
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gerçekten şaşırtan Kürecik mesajı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gerçekten şaşırtan Kürecik mesajı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber